Hasan YURDAKUL

Kurucu Avukat

ÖZGEÇMİŞ:

Hasan YURDAKUL, HY Hukuk ve Danışmanlık’ın kurucu ortağıdır. Gerek yabancı gerekse yerel yatırımcılara hukuki danışmanlık faaliyeti vermektedir. 

YURDAKUL, 2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans programından mezun olmuş ve 2017 yılında avukatlık ruhsatnamesini alarak avukatlık mesleğini icra etmeye başlamıştır.

Başlıca çalışma alanları Şirketler Hukuku, Spor Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İş Hukuku olan YURDAKUL, aynı zamanda finansal hizmetler, toptan ve perakendecilik, enerji, lojistik, imalat gibi çok çeşitli sektörlerde de müvekkillere sınır ötesi satın almalar, ortak girişimler, özel sermaye yatırımları ve spor hukuku alanında profesyonel futbolcu sözleşmeleri ihtilafları ile diğer hukuki süreçleri içeren konularda kapsamlı bir şekilde hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

YURDAKUL, HY Hukuk ve Danışmanlık bürosu faaliyete girmeden önce, 2018 yılına kadar ulusal ve uluslararası düzeyde farklı hukuk bürolarında çalışmıştır. 2018 yılında ise, HY Hukuk ve Danışmanlık bürosunu faaliyete geçirmiştir. 2020 yılında iş hukuku, spor hukuku alanında uzmanlık sertifikaları edinmiş ve aynı zamanda sermaye piyasası ve ticaret hukuku alanında yüksek lisans eğitimi almakta olup; müvekkillerine ulaşılabilir, etkin ve kalite standardı yüksek avukatlık hizmeti vermektedir.